Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Всеукраїнські змагання зі спортивної радіопеленгації – 2017

 1У травні 2017 року у м. Львові під егідою Міністерства молоді і спорту, Ліги радіоаматорів України, Товариства сприяння обороні України проходив Чемпіонат України зі спортивної радіопеленгації, водночас, відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації, організовані Українським державним центром позашкільної освіти.

Від Полтавської області (вперше з 2005 р.) у заході брала участь збірна команда з 4-х учасників: Остроушка Андріана та Кізілова Дмитра, вихованців гуртка "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку" Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник команди – Денисюк Дмитро Валерійович), Бохмана Євгена та Крилатова Сергія, вихованців гуртка "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку" Миргородської міської станції юних техніків (керівник команди – Кошельніков Павло Васильович).
Програмою змагань передбачався пошук передавачiв у дiапазонi 3,5-3,6 МГц та 144-146 МГц (класика, діти).
Довжина дистанцiї для молодшої вікової групи становила 3 – 4 км, кiлькiсть передавачiв – 3, контрольний час забiгу – 120 хв.
Змагання проходили у соснових і мішаних лісах селища міського типу Брюховичі Шевченківського району міста Львова. Вихованці мали можливість потренуватися у "дорослих змаганнях", спостерігаючи, як ведуть пошук "лисиць" (передавачів) чемпіони світу, спортсмени молодшого, середнього та старшого шкільного віку, які мають багаторічний досвід у подібних змаганнях.
Діти переконалися у необхідності напрацювання деяких суттєвих навичок і вмінь для успішної участі у даному типі спортивних змагань, а саме: швидко орієнтуватися на місцевості, як візуально, так і за допомогою карти та компасу; визначати напрямок (трасу) на карті, користуючись пеленгом (напрямок на сигнал передавача, що фіксується спеціальним приймачем-радіопеленгатором); не тільки знайти потрібну кількість передавачів, а ще й за короткий час добігти до фінішу, кожного разу відмічаючись електронним датчиком у контрольних точках.
Досвід участі у подібних змаганнях спонукає юних спортсменів до наполегливих тренувань і крокування до перемог, а їх старших наставників – до розвитку даного виду спорту на Полтавщині.

 

 

На сайті

На сайті 65 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:9
За тиждень:307
За місяць:1616
Всього:215110

Кориснi посилання