Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Інформаційні матеріали про національно-патріотичне виховання дітей та молоді у навчальних закладах Диканського району протягом 2016 -2017 навчального року

1Згідно з Обласною цільовою програмою національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки у навчальних закладах Диканського району проводиться відповідна робота з національно-патріотичного виховання. Створено волонтерські загони для надання практичної допомоги ветеранам війни та праці. Проводяться акції «Вахта пам’яті», «Лист учаснику бойових дій» (передача листів, власних виробів), «Хвиля доброти»; зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами; уроки пам’яті та мужності «Учасник АТО з мого села», «Вони пішли у вічність, щоб Україну зберегти», «Їх славні імена в літописі Другої світової», «Імена фронтовиків на обеліску братської могили у моєму селі»; тематичні екскурсії до шкільних музейних кімнат «Пам’ять не знає сивини», «Славетні події та імена моєї Батьківщини», «Шляхами подвигу та Слави».

У кожному навчальному закладі працюють пошукові загони, поновлюються експонати у кімнатах бойової слави. Краща робота пошукових загонів налагоджена у Великобудищанській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. (керівник Калашнік С.В.), Диканській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. (керівник Кутовий Є.В.), Диканській гімназії ім. М.В. Гоголя (керівник Гмирь І.М). На основі зібраного матеріалу та проведення пошукової роботи розпочала свою діяльність нова «Кімната Пам’яті та Слави» на базі Великорудківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
До 73-ї річниці визволення Полтавщини від фашистських загарбників у навчальних закладах пройшли святкові лінійки, виховні години, тематичні екскурсії до шкільних кімнат слави, покладання квітів, вшанування пам’яті хвилиною мовчання. У Великобудищанській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч із заступником командира батальйону 72-ї гвардійської механізованої бригади, майором української армії О.П. Юренком, який розповів старшокласникам про події Другої світової війни. Показав сімейні реліквії: кобури для зброї, погони військової форми часів війни, які належали його батькові та матері. Олександр Павлович продовжує справу своїх батьків, сьогодні він захищає українську землю в зоні АТО. Учні з цікавістю слухали розповідь про події далеких сорокових та неспокійних сьогоднішніх днів (фото 1).
Стало доброю традицією упорядковування меморіальних комплексів, пам’ятників, братських могил, інших поховань захисників Вітчизни силами учнів загальноосвітніх навчальних закладів (фото 2).
Цього року Україна вшанувала 75-ту річницю однієї з найтрагічніших сторінок в історії Голокосту – масового вбивства євреїв 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. З метою розширення знань про трагедію Бабиного Яру, виховання історичної пам`яті, формування почуття патріотизму й любові до рідної землі, учні району ознайомились на тематичних уроках з цими трагічними подіями, переглянули документальні фільми. У Диканській гімназії імені М.В. Гоголя для учнів 8 - 11 класів було проведено виховний захід «Бабин Яр – трагедія народу України» (фото 3).
У вересні у рамках декади «Мій край диканський – то земля найкраща, то Батьківщини часточка мала..» у школах району організовано виставки учнівських поробок «Слався рідний край!» (фото 4).
У жовтні у навчальних закладах району проходили заходи до Дня Захисника Вітчизни та Дня козацтва.
У Великорудківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено свято для учнів початкових класів – посвяту в козачата (фото 5). Під час заходу ведучі Касимова С. (учениця 4 класу) та Містюк Д. (учень 5 класу) ознайомили учасників із поняттям «козак», життям на Січі, народними звичаями. Наймолодші учні показали свою майстерність у таких конкурсах: «Зваримо борщик», «Збери портфель», «Відгадай загадку про казку», «Гарні звички», за що й отримали звання козачат та прийняли присягу. Також було проведено змагання «Веселі старти» між учнями 1 – 4 класів. Участь брали дві команди «Олімп» та «Спортсмени», які демонстрували свою вправність у таких конкурсах: «Ведення м’яча», «Перелаз», «Стрибки», «Естафета з обручем», «Змійка» та ін. Із незначним відривом у 2 бали перемогу виборола команда «Спортсмени».
Щороку у навчальних закладах району відбуваються традиційні «Козацькі забави». Не стала виключенням і Водянобалківська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Збірні команди хлопців 5-11 класів «Сміливці» та «Отамани» змагалися у декількох конкурсах, для того щоб виявити найспритніших, найсміливіших та найрозумніших козаків. Глядачі з азартом підтримували учасників, а переможців визначили судді – адміністрація школи на чолі з сільським головою Яковенком В.М.
У Диканській ЗОШ І-ІІІ ступенів з ініціативи дитячо-юнацького об’єднання «Лідер» проведено загальношкільний захід «Ярмарок», на якому учні продавали власноруч зроблені вироби та кулінарні смаколики з метою реалізації виручених коштів на благочинність. Виручені спільними зусиллями кошти учні передали на лікування онкохворої дитини. Така ініціатива вихованців не може не радувати, адже завдяки цьому у серцях наших дітей проростає добро.
До Дня захисника Вітчизни було проведено районний етап учнівської спартакіади з прикладних видів спорту, ігор оборонно-масової і військово-патріотичної спрямованості для учнів 11-х класів. Під час участі в обласній спартакіаді районна команда посіла IV місце серед 10 команд. Учень 11 класу Балясненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Скрильник Володимир увійшов до складу обласної команди і взяв участь у Республіканській спартакіаді у м. Львові.
З нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору, класними керівниками проведено тематичні уроки пам’яті, бесіди «Правда про Голодомор», «Трагедія українського народу». У шкільних бібліотеках були оформлені тематичні виставки історичної, художньої та документальної літератури «Минуле стукає в наші серця». Учні та вчителі приєдналися до акції «Запалимо свічку», метою якої є примноження патріотичних почуттів: любові до історії своєї землі, Батьківщини, національної свідомості та гідності. Йшлося як про білі, так і чорні сторінки історії, виховання здатності кожної людини на співчуття, скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників (фото 6).
9 листопада – День української писемності та мови, який традиційно відзначається в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Цього дня у Диканській ЗОШ І-ІІІ ступенів провели захід «Усе минуще, лиш слово не мине…», на якому учні 5-11 класів змогли перевірити свої знання рідної мови та пригадати, яку значущість має рідне слово для нас, українців.
До 25-ї річниці Незалежності України учні Балясненської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели зустріч із письменником, членом Полтавської спілки літераторів, лауреатом літературної премії ім. П. Мирного, лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», нашим земляком - Нечитайлом Миколою Яковичем (фото 7). Діти привітали гостя невеличким концертом: співали українських пісень, читали вірші. Письменник поділився зі школярами цікавими, незвичайними історіями зі свого дитинства, розповів про родину та життя у повоєнні роки. Микола Якович презентував учням декілька своїх збірок, серед яких: «Грішниця», «Перша ялинка мого дитинства», «Дітям про дітей війни», «Цінуй цей дар – життя». Ці твори розповідають про минуле автора і закликають молоде покоління цінувати рідних та близьких.
До Дня Збройних сил України учні шкіл району виготовили листівки, подарунки, обереги для воїнів АТО, які знаходяться далеко від дому.
Дружні спортивні змагання, присвячені Дню Збройних сил України, відбулися між учнями Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та воїнами АТО. А у Диканській ЗОШ І-ІІІ ступенів – конкурсна програма, у якій взяли участь учні 5-11 класів (фото 8). На святі були присутні: очільник районної управи «Козацька громада Полтавщини» А. В. Булава; заступник комісара Диканського району І.С. Гордівський; учасники бойових дій – Р.А. Калюжний і Т.Ю. Ладчук. Гості мали змогу переглянути цікавий фільм, дізнатися про факти з історії Батьківщини.
До Дня Соборності України в загальноосвітніх закладах району проведено загальношкільні лінійки: «Велична і Соборна моя Україна»; виховні години: «Соборна Україна: від ідеї до життя», «Ми – діти України», «Нам розбудовувати цю країну», тематичні книжкові виставки: «Неподільна соборна держава – Україна!», «Соборна Україна від ідеї до сьогодення». У Водянобалківський ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся флешмоб «Україна – є, була і буде!». У Диканській гімназії ім. М.В. Гоголя, Стасівській гімназії ім. М. Башкирцевої, Балясненській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися відео-екскурсії «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг», «На Аскольдовій могилі – український цвіт», круглі столи: «Тернистий шлях до соборності». Учні Великорудківської та Байрацької ЗОШ І-ІІІ ступенів прийняли участь у тематичній вікторині: «Що я знаю про мою країну». В Орданівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася виставка дитячих робіт: «Вона наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна» та експрес гра «Що ти знаєш про Україну?». Учні Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст. підготували і провели літературно-музичну композицію «У єдності наша сила» (фото 9).
15 лютого 2017 року учні району віддали шану воїнам-інтернаціоналістам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов‘язок у горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії, Чехії, на Кубі та в інших «гарячих» точках світу. Так, у Балясненській ЗОШ відбулася зустріч з Крайком Федором Борисовичем, воїном-інтернаціоналістом, який, ризикуючи своїм життям, допомагав відновити мир і спокій держави Афганістан (фото 10).
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови, відтак учні навчальних закладів району приєдналися до традиційної акції –написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, відзначаємо День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Тому у навчальних закладах району відбулися шкільні лінійки «Україна понад усе», «Лінійка пам’яті Небесної Сотні», виховні години «Наші земляки – учасники Революції Гідності та АТО», «Наші герої не вмирають» (фото 11), учні переглянули фільми із циклу «Зима, що нас не змінила», «Майдан», «Зима у вогні», взяли участь у віртуальній екскурсії «Вони загинули за Україну». Зокрема, у Великобудищанській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла зустріч з учасницею подій на Майдані Біляєвою Т.Г. У Водянобалківській ЗОШ І-ІІІ ступенів учні і педагогічний колектив зустрілися з учасником АТО Кліментьевим Дмитром, у Великорудківській ЗОШ І-ІІІ ступенів – з Мусієнком В та Сердюченко М., в Орданівській ЗОШ І-ІІІ ступенів – з Балановичем М, Дадикіним О.
З метою формування в учнівської молоді патріотизму, національної свідомості та гідності, готовності до виконання громадянського конституційного обов’язку 18 квітня 2017 року в селищі Диканька на спортивному майданчику Диканської дитячо-юнацької спортивної школи проведено І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Цього року у змаганнях брали участь 7 роїв, кожен з яких мав свій прапор, форму, знаки розпізнання.(фото 12-13). У загальнокомандному заліку І місце виборов рій «Балясненський курінь» Балясненської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ місце – рій «Патріот» Диканської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІІ місце – рій «Орданівські стрільці» Орданівської ЗОШ І-ІІІ ст.
9 березня 2017 року – учні і вчителі району взяли участь у заходах, присвячених 203-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Учні 9-х класів Диканської гімназії імені М.В. Гоголя завітали до районної бібліотеки, де відбулася зустріч із письменником Нечитайлом Іваном Яковичом, який у своїх творах описав життя Кобзаря (фото 14).
До Дня вшанування громадян України, які під час Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань, в усіх загальноосвітніх навчальних закладах району проведено уроки пам’яті «Долі, знищені нацизмом», тематичні години «Дитинство за колючим дротом», «Пам'ять не вмирає». У бібліотеках закладів освіти оформлено книжкові виставки «Забути це неможливо», «Опалені душі й серця»; пройшли уроки історії «Якщо на землі є пекло…». У Великобудищанській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено читацьку конференцію за книгою Я. Городницької «Гіркий терен війни» – документальною збіркою про життєві долі колишніх «остарбайтерів» та військовополонених – мешканців села Великі Будища та навколишніх сіл. Протягом березня-квітня учнями та педагогами організовано відвідування музеїв, музейних кімнат, експозицій куточків бойової слави, присвячених подіям Другої світової війни. Учнівська молодь району впорядковувала пам’ятки культурної спадщини, місця, пов’язані з історією українського народу, зокрема – поховання невідомих солдатів, братські могили, меморіали та об’єкти, що увічнюють перемогу та подвиг борців за незалежність України.
У виховних заходах до Дня пам`яті та примирення увагу учнів було акцентовано на важливих подіях Другої світової війни, українському вимірі війни, як героїчних, так і трагічних сторінках протистояння нацистського та комуністичного тоталітарних режимів, ролі українського визвольного руху. Учні згадали імена українців, що воювали в арміях різних країн проти нацизму. Патріотизм та подвиги цих героїв і нині надихають сучасних захисників України. Цій темі було присвячено відповідні документальні кіносюжети.
Уже стало доброю традицією у травні відзначати День вишиванки. Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
У цей день учні і вчителі нашого району прийшли на захід одягнуті у вишиванки, а також взяли активну участь у районних і сільських заходах (фото 15-16).
Виконання заходів Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки відбувається і протягом оздоровчого періоду під час роботи таборів та продовжуватиметься у новому навчальному році.

На сайті

На сайті 58 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:119
За тиждень:305
За місяць:3027
Всього:208621

Кориснi посилання