Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в Карлівському районі протягом 2016-2017 навчального року

1Найважливішими громадянськими рисами особистості є сформована національна свідомість, патріотичні почуття до рідної землі, свого народу, готовність до праці в ім'я України. Показником громадянської зрілості є почуття національної гідності й гордості за свою Батьківщину.

Відділ освіти, молоді та спорту Карлівської районної державної адміністрації приділяє значну увагу національно-патріотичному вихованню учнів району. Навчальні заклади для кожної дитини є осередками становлення громадянина-патріота України.

У школах району проводяться заходи, спрямовані на виховання патріотизму, гордості за свою Вітчизну, її історію й традиції, готовності захищати її свободу.
Так, традиційно з нагоди Дня Державного Прапора України учні району беруть участь в урочистій ході. Цей день – свято справжніх патріотів, які усвідомлюють свою відповідальність за власну країну, її історію та майбутнє (фото 1).
24 серпня 2016 року в День Незалежності України, з метою формування ціннісних орієнтирів та громадської самосвідомості дітей, підвищення рівня їх знань про видатних особистостей українського державотворення, пропагування поваги до героїв, які боролися за незалежність і територіальну цілісність України, відділом освіти, молоді та спорту для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів було проведено патріотичний квест «25 щаблів до незалежності» (фото 2).
9 вересня 2016 року у Карлівській гімназії імені Ніни Герасименко пройшов традиційний олімпійський фестиваль, присвячений Дню фізкультури і спорту та олімпійському руху. Цей захід мав на меті поглибити знання учнів про наших українських спортсменів-героїв, переможців Олімпійських ігор, які додають спортивної слави нашій державі на світовому рівні, спонукають рівнятися на них, брати приклад і в майбутньому перевершувати їх рекорди! Особливо актуальним є проведення цього заходу зараз, коли наша країна як ніколи потребує сильних, сміливих, загартованих патріотів, майбутніх захисників (фото 3).
Вересневі дні у Карлівці щороку наповнюються чудовим настроєм, бо саме 20 числа наше місто святкує свій день народження. Цього дня учні 7 – 8 класів навчальних закладів району беруть участь у конкурсі творів «Моє місто» (фото 4).
У жовтні в переддень Дня захисника України на базі Карлівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 відбувся районний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому взяли участь рої з 16 навчальних закладів району. Перемогу здобули вихованці Карлівської 3ОШ №1. Саме вони представили наш район на обласному етапі гри (фото 5).
У період з 27 до 29 жовтня 2016 року проходила відкрита першість Карлівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 «Золотий карабін» з пішохідного туризму в залік 20 обласної туристської Спартакіади учнівської та студентської молоді Полтавщини. Змагання проводилися з метою пропаганди та популяризації туризму серед учнівської молоді, підвищення рівня туристської майстерності, виявлення обдарованої молоді, сприяння фізичному і духовному самовдосконаленню, пропаганди активного, здорового способу життя, виховання патріотизму, поваги та бережливого ставлення до історичної спадщини рідного краю (фото 6).
Відповідно до плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Карлівської райдержадміністрації відбувся районний танцювальний фестиваль «Танець скликає друзів» (показ стилізованих українських танців), організована районна конференція командирів волонтерських загонів (фото 7).
З метою підтримки творчо обдарованих дітей, формування національно-свідомої особистості, піднесення національних традицій, розвитку творчого потенціалу дітей 6 грудня 2016 року до Дня Збройних Сил України було проведено районну виставку дитячих малюнків «Я – патріот України!» серед вихованців загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів (фото 8).
20 лютого країна відзначає День Героїв Небесної Сотні, який символізує мужність українського народу, прагнення до свободи та рівноправ’я, кращого майбутнього. Не залишились осторонь і школярі Карлівського району, які провели тематичні заходи, покликані нагадати кожному про ту ціну, яку заплатили наші співвітчизники за правду і волю (фото 9).
Сьогодні десятки тисяч патріотів, захищають свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави на сході України. Відділ освіти, молоді та спорту, навчальні заклади Карлівського району підтримували їх, про що свідчать численні волонтерські акції «Милосердя», «Лист пораненому», «Ми – єдина країна», «Подаруй воїну свято», «Кому потрібна наша допомога?»; зустрічі «Ми будемо довго пам`ятати і вам забути не дамо»; конкурс малюнків «Мирне небо над Україною», «Я – патріот України»; виставки дитячих робіт «Ви – наші герої», лінійка-реквієм «Герої не вмирають»; надання допомоги військовим та цивільним особам у зоні АТО; виготовлення подарунків та сувенірів для воїнів АТО та ін.
При навчальних закладах району діють волонтерські загони: «Милосердя» Варварського НВК (керівник Приз С.М.), «Твори людям добро» Білухівського НВК (керівник Лісіцина Т.І.), «Доброта» Лип'янської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ніколенко Л.І.), «Добротворець» Карлівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (керівник Ігнатова Ю.І.), «Стежинка до наших сердець» Карлівської гімназії ім. Н. Герасименко (керівник Безсмертна В.І.), «Лелеченя» Голобородьківського НВК (керівник Білик Н.В.), «Опіка» Карлівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 (керівник Петренко Ю.В.), «Берегиня» Климівського НВК (керівник Чепурна Н.І.), «Промінь» Ланнівської ЗОШ І-ІІІ ст. (Клименко Г. В.), «Білий вовк» Мар'янівського НВК (керівник Пріхно Т. В.), «Варта добра» Н. Ланнівського НВК (керівник Харитонова Т.В.), «Доброта» Попівського НВК №2 (керівник Штанько О.В.), «Турбота» Попівського НВК №1 (керівник Козелько О.І.), «Мрія» Халтурінської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Існюк Л.М.), «Турбота» Федорівського НВК ім. Г. Берегового (керівник Денисенко І.В.) (фото 10).
4 квітня 2017 року у Карлівському районному Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося чергове засідання поетичної вітальні. Цього року юні митці презентували поетичні та прозові твори на тему «Моя мала Батьківщина» (фото 11).
Третій рік поспіль проводиться районний конкурс «Кращий клас району», метою якого є виявлення та підтримка творчих ідей учнів, підвищення рівня успішності класного колективу, репрезентації учнівського колективу як групи однодумців, що здатна реалізувати значимі соціальні проекти та сприяння самореалізації кожної особистості через активну участь у роботі учнівського самоврядування. Тож протягом року у школах нашого району тривала напружена творча робота з оформлення соціально значущих проектів. Учні створювали фільми та ролики про клас, проводили флеш-моби, благодійні концерти, волонтерську роботу, лінійки і уроки патріотичної тематики тощо (фото 12).
Обласне свято «Воскресни, писанко!», що традиційно проводиться у Великодній понеділок – яскрава і значима подія у мистецькому житті Карлівського району. Цього року це неповторне колоритне дійство вже вкотре зібрало у Карлівському районному будинку культури поціновувачів народної творчості, народних умільців та юних майбутніх майстрів. Творчі роботи представили колективи загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів району (фото 13).
Традиційно з метою увічнення пам’яті про загиблих героїв і жертв Другої світової війни, виховання молоді на прикладах подвигів старших поколінь в ім’я миру, волі і незалежності нашої держави в районі проводяться учнівські спартакіади, а також легкоатлетичний пробіг на приз Кавалера трьох орденів Слави Максименка Івана Пилиповича (фото 14).
Відзначення 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Карлівці розпочалося урочистою ходою центральною вулицею. Учні несли почесну варту біля меморіалу Слави та пам’ятника Невідомому солдату. З великою повагою та шаною дарували ветеранам квіти, дякували їм за мир і спокій та хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув під час війни (фото 15).
12 травня відбулися урочистості з нагоди свята «Дня матері». На свято було запрошено матерів з багатодітних родин та матерів-героїнь, яким за сумлінне батьківство, значний внесок у виховання дітей у сім’ї, збереження та розвиток сімейних традицій, підвищення рівня духовних, моральних цінностей та авторитету української родини – вручено подяки (фото 16).
У травні Україна святкувала Всесвітній день вишиванки – свято національної єдності покликане зберегти споконвічні народні традиції і об’єднати українців навколо вишиванки, орнаменти якої є не тільки символом краси, молодості, наслідування, а й нашим генетичним кодом. З метою популяризації національного одягу, шанування українських народних звичаїв та поширення культурних традицій 24 травня проведено районний парад Вишиванок та флешмоб «Україна – країна єдина», участь у яких взяли всі навчальні заклади (детальніше за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=mNnmZHvRaW4).
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. З нагоди свята відділ освіти, молоді та спорту долучився до проведення дитячої профорієнтаційної гри «Місто, де працюють діти» CITIWORKFEST, метою якої є ігрове навчання. У рамках даного заходу були проведено майстер-класи, кожна дитина могла себе уявити писанкарем, художником, лікарем, комбайнером, міліціонером, кухарем (фото 17, 18).
Патріотизм у найзагальнішому розумінні – це любов до Батьківщини. Для кожної людини у світі її рідний край – найдорожчий та наймиліший серцю. Україна – одна, єдина. І якщо ми не будемо з дитинства виховувати наших дітей в дусі патріотизму, то в майбутньому отримаємо націю байдужих і ворожих людей. Ми маємо любити свою землю, адже, як казав Сенека, – «люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона своя».

На сайті

На сайті 60 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:119
За тиждень:305
За місяць:3027
Всього:208621

Кориснi посилання