Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Організація заходів з національно-патріотичного виховання у навчальних закладах Сергіївської ОТГ протягом 2016-2017 навчального року

1Виховна робота з учнівською молоддю в освітніх закладах Сергіївської сільської ради здійснюється згідно з нормативно-правовими актами, Конститутуцією України, Законами України «Про освіту», «Про громадські організації», Планом заходів національно-патріотичного виховання молоді на 2017 рік, затвердженим Кабінетом Міністрів України від 30.11.2016 року № 989-р, Обласною цільовою програмою національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, затвердженою рішенням пленарного засідання тринадцятої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради від 31 січня 2017 року № 350, планом заходів щодо реалізації національно-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів Сергіївської сільської ради протягом 2017 – 2020 років, затвердженим рішенням виконавчого комітету Сергіївської сільської ради №51 від 05.04.2017 року.

З метою покращення стану виховної роботи та вивчення досвіду роботи загальноосвітніх навчальних закладів з національно-патріотичного виховання протягом 2016-2017 навчального року у навчальних закладах Сергіївської ОТГ проводилася робота щодо впроваджувалися форм і методів національно-патріотичного виховання у практику навчально-виховної роботи в учнівському колективі.
У навчальних закладах оформлено стенди «Герої АТО» та куточки державної символіки. Систематично оновлюються інформаційно-меморіальні стенди про героїв України. Традиційно відзначення державних свят розпочинається з підняття Державного Прапора України та виконання Державного Гімну України. У кожному класі є куточок державної символіки. Класними керівниками під час проведення класних годин, тематичних заходів, уроків мужності виховується повага до державної символіки.
У школах Сергіївської ОТГ було проведено історико-спортивне свято «Козацькому роду нема переводу», присвячене Дню захисника України, та змагання зі стрільби, присвячені Дню Збройних сил України (фото 1).
У Сергіївській ЗОШ І-ІІІ ст., Качанівській ЗОШ І-ІІ ст., Розбишівській ЗОШ І-ІІІ ст. з 16.01.2017 до 27.01.2017 проведено заходи, присвячені Дню Соборності та Свободи України, Дню пам’яті Героїв Крут, оформлено тематичні книжкові виставки, інформаційні стенди, фотовиставки, виставки дитячих малюнків, проведено флеш-моб «Соборна, Єдина моя Україна (фото 2), виставки плакатів «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна», виховні години «Україно, люба ненько», години пам’яті «Соборна моя Україна», вечір спогадів «Герої не вмирають» (фото 3), години пам’яті «Небесна Сотня дивиться на нас».
З 06.02. до 17.02.2017 у школах проведено заходи щодо Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а саме: відбулися загальношкільні лінійки «Тиждень моєї України», виставки, конкурси малюнків «Афганістан болить в моїй душі», проведено години спілкування «15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», уроки мужності «Час і досі не загоїв рани – цей одвічний біль Афганістану», «Пам’ятаємо про подвиги воїнів-інтернаціоналістів».
Також у навчальних закладах Сергіївської ОТГ проводилися заходи, приурочені 30-річчю утворення обласної організації ветеранів: тематичні лінійки, години спілкування, уроки мужності «Народ пам’ятає, народ славить», перегляд відеолекторію «Вони стоять на сторожі миру», виставки малюнків «Вірні сини України», виставки статей «Добровольчий рух в Україні». Облаштовано та систематично оновлюються інформаційно-меморіальний стенд «Патріот», який інформує про героїв України – учасників антитерористичної операції та їхні подвиги як захисників України від збройної агресії Російської Федерації (фото 4).
У навчальних закладах громади до вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка відбулись класні години, години спілкування, конкурси за національно-патріотичною тематикою «Учітесь, читайте, чужого навчайтесь і свого не цурайтесь», виставки літератури, плакатів, малюнків (фото 5).
10-16.03.2017 у навчальних закладах об’єднаної територіальної громади проведені заходи щодо відзначення Дня українського добровольця: виставки статей з періодики «Добровольський рух в Україні», відеолекторій «Вони стоять на сторожі миру», урок мужності «Хоробрі серця», виховна година «Справа честі та обов’язку». Оновлено експозиції пришкільних музеїв матеріалами та документами, які пов’язані з ушануванням масових акцій громадського протесту, що відбувалися у листопаді 2013 - лютому 2014 років в Україні та про участь у них добровольчих формувань. Проведено зустріч учнів із учасниками АТО (фото 6).
Крім того, учнівська молодь Сергіївської ОТГ долучилася до проведення акції «Дитячий лист і малюнок, що зігріє серце воїнам АТО», «Оберіг для солдата», «Хай буде мир на нашій Батьківщині – Україні» (фото 7), виготовлення листівок солдатам АТО (фото 8).
У навчальних закладах було заплановано та проведено заходи щодо відзначення у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Так, учні Розбишівської ЗОШ І-ІІІ ст. разом із учителями відвідали у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського фотовиставку-волонтерський проект «Якби не війна», присвячену військовим і добровольцям-оборонцям України (фото 9). У всіх школах проведена акція «Ветеран живе поруч» - допомога дітям війни і ветеранам праці (фото 9), провели флеш-моб «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» (фото 10).
Відповідно до Положення про проведення у 2016-2017 році районних змагань обласної Спартакіади школярів, затвердженого наказом відділу освіти Гадяцької райдержадміністрації від 09.09.2016 № 159, 19 травня 2017 року на базі Вельбівської ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено військово-патріотичні змагання під девізом «Навчай, обороняй, захищай, рятуй» серед загальноосвітніх навчальних закладів Гадяцького району. На цих змаганнях Сергіївську ЗОШ І-ІІІ ступенів представляла команда «Сергіївські вовки», до складу якої входили учні 10 та 11 класів. Учасники змагань продемонстрували свої знання, вміння і навички у стрільбі з пневматичної гвинтівки (Гайдабура О.,Кавун І.) (фото 11), метанні гранати на дальність (Ілляшенко Є., Ісаєнко А.), у обладнанні окопу для стрільби, лежачи (Бут В., Даніленко І.), у конкурсі «рятівник» (надання долікарської допомоги) (Амінова А.), у перетягуванні канату. За результатами конкурсів серед 12 команд учні Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів вибороли перше місце та нагороджені кубком і грамотою Гадацького районного відділу освіти.
Учні навчальних закладів Сергіївської сільської ради брали участь у фестивалі школярів «Козацький гарт», військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Відповідно до програми «Захист Вітчизни» з 26 по 28 квітня 2017 року у школах проводились військово-польові збори.
У Розбишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сергіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Качанівській ЗОШ І-ІІ ступненів до 73-ї річниці визволення Гадяччини від фашистських загарбників упорядковано пам`ятники загиблим воїнам (фото 12), проведено інформаційні хвилинки «Тиждень України», виховні години «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», тематичні екскурсії та виховні години на базі місцевого музею на тему «Друга світова війна в історії моєї родини», «Випускники нашої школи – учасники АТО».
У навчальних закладах проведено заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій: година інформування «21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій», захист проектів «Жертви політичних репресій, геноциду та злочини проти людяності, які мали місце на території України у 1917-1991рр.» (фото 13).
18 травня 2017 року усі навчальні заклади Сергіївської ОТГ долучились до проведення Дня вишиванки – свята, яке покликане зберегти споконвічні українські народні цінності та традиції, популяризувати їх серед молоді, а головне – об’єднати українців (фото 14, 15).
З метою підвищення рівня національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах було проведено уроки мужності «Військова служба – громадянський та військовий обов’язок перед своєю Батьківщиною», «Нас надихають подвиги героїв», «Є така професія захищати Батьківщину»; патріотичні акції «Пам’ятаємо і не забудемо ніколи», «Перемога єднає покоління». До Дня пам’яті та Примирення учні Розбишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів посадили калинову алею (фото 16).
Фонди бібліотек навчальних закладів територіальної громади укомплектовано літературою національно-патріотичної тематики, постійно діє виставка тематичної літератури «Тернистий шлях до незалежності».
У пришкільних дитячих таборах з денним перебуванням було проведено такі заходи: виставки сімейних малюнків «Хай в серці кожної родини живе любов до України»; змагання «Веселі старти»; конкурси малюнків на асфальті «Моя Батьківщина – Україна» (фото 17).
У 2017-2018 навчальному році для удосконалення системи національно-патріотичного виховання учнівської молоді в освітніх закладах Сергіївської ОТГ заплановано такі заходи:
- щорічно брати участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»);
- розробляти методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді з урахуванням вікових особливостей та сучасних вимог;
- проводити тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України (лінійки, уроки пам’яті, круглі столи, конференції, лекції, виховні години, бесіди та інші тематичні заходи);
- активізувати впровадження нових форм та методів національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді;
- організувати зустрічі учнів та вихованців з учасниками антитерористичної операції та волонтерами, які надають їм допомогу;
- проводити заходи з батьками щодо роз’яснення ролі сім’ї як основи виховання громадянина – патріота України;
- оновлювати інформаційні стенди, куточки та фотовиставки патріотичної тематики;
- організувати під час проведення державних свят покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховання осіб, які віддали життя за Україну; - передбачити в планах роботи навчальних закладів заходи з нагоди відзначення національних свят та пам’ятних дат, зокрема Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних сил України, Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні тощо;
- оновлювати експозиції музеїв з метою увічнення пам’яті випускників навчальних закладів району – українських воїнів – борців за територіальну цілісність і незалежність України;
- забезпечити відвідування організованими групами дітей та учнівської молоді музеїв бойової слави;
- увести до штатних розписів навчальних закладів І-ІІІ ступенів 0,25 ставки посади керівника гуртка військово-патріотичного напрямку.
Результатом патріотичного виховання має бути сформованість почуття патріотизму, яке означає прояв особистістю любові до свого народу, поваги до українських традицій, відчуття своєї належності до України, усвідомлення спільності власної долі з долею Батьківщини, досконале володіння українською мовою.

На сайті

На сайті 58 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:119
За тиждень:305
За місяць:3027
Всього:208621

Кориснi посилання