Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації

-harchenko-pro-stan-realizaciji-programi-z-npv24 липня у Полтаві відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації. У засіданні взяли участь: заступник голови Полтавської обласної ради Ханко Анатолій Миколайович, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Харченко Олена Вікторівна, заступник начальника Управління — начальник відділу у справах сім’ї та молоді Шкоденко Наталія Анатоліївна та члени координаційної ради.

На порядку денному засідання координаційної ради 4 питання. Директор Департаменту освіти і науки Харченко Олена Вікторівна доповідала по 3 питаннях. А саме, Оленою Вікторівною було розкрито питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді як основи громадянської самосвідомості, окреслено роль позашкільної освіти у розвитку національно-патріотичного виховання учнівської молоді, зазначено на важливості вшанування памяті героїв Небесної Сотні та героїв АТО.
Директором Департаменту зазначено, що особливістю цьогорічної оздоровчої кампанії є пріоритетність національно-патріотичного виховання.
З метою забезпечення якісного рівня національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді під час оздоровчої кампанії 2017 року Департаментом освіти і науки спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. розроблено і направлено до оздоровчих, відпочинкових закладів та органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій, об´єднаних територіальних громад «Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи в навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році» та «Методичні рекомендації щодо відзначення державних свят, виховної, національно-патріотичної, превентивної роботи в закладах оздоровлення та відпочинку».
З 25 червня до 08 липня 2017 року вперше на базі Полтавського обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк» у с. Головач Полтавського району розпочав роботу обласний військово-патріотичний табір «Юний десантник». Табір, у вигляді наметового містечка, прийняв на відпочинок 90 дітей віком від 12 до 16 років. Протягом двох тижнів юні десантники набували знань і навичок з вогневої та стройової підготовки, військової топографії та орієнтування на місцевості, рукопашного бою, надання медичної допомоги.
З метою поглиблення знань про природні багатства України протягом 18 червня – 08 липня 2017 року діяло наметове містечко «Бутова гора» Полтавського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. У містечку відпочило 60 дітей, які з захопленням пройшли польову практику.
Протягом серпня 2017 року заплановано, роботу табору «Юний турист» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Під час зміни буде оздоровлено 40 дітей.
Щодо питання посилення рівня національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх закладах, то Олена Вікторівна зазначила, що відповідно до завдань Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки органам управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, керівникам навчальних закладів рекомендовано збільшити кількість годин на вивчення предмета «Захист Вітчизни» в обсязі не менше 140 годин (2-х годин на тиждень) за рахунок варіативної частини навчального плану та введення в штатні розписи навчальних закладів І-ІІІ ступенів 0,5 ставки посади керівника гуртка з військово-патріотичного напрямку.
Також, за кошти місцевих бюджетів протягом 2017 року має бути заплановано: придбання туристичного спорядження навчальним закладам області, приведення в належний стан надвірних споруд, необхідних для виконання програми з предмета «Захист Вітчизни», оновлення об'єктів навчально-матеріальної бази навчальних закладів області, зокрема обладнання кабінетів предмета «Захист Вітчизни».
Так, наприклад, за оперативними даними на оновлення об'єктів навчально-матеріальної бази, обладнання кабінету «Захист Вітчизни» у Кобеляцькому районі протягом 2017 року виділено 25,0 тис. грн, у Великобагачанському – 4,0 тис. грн. Найбільше коштів виділено з місцевих бюджетів Полтавської міської ради (219,5 тис. грн), Зіньківської (110,0 тис. грн), Миргородської (110,0 тис. грн) та Машівської (100,0 тис. грн) районних державних адміністрацій.
Підсумовуючи Завданням позашкільних освітніх закладів є всебічний розвиток дітей та учнівської молоді, виховання патріотизму та громадянської свідомості учнів.
Робота закладів даного типу щодо зміцнення патріотичних почуттів, героїко-патріотичного виховання, формування бойового, морально-психологічного духу, спонукання до фізичного вдосконалення громадянина-патріота, вироблення глибокого розуміння громадського обов'язку, готовності у будь-який час стати на захист України реалізується у літній період шляхом проведення низки заходів.
Підбиваючи підсумки доповіді, Олена Вікторівна зазначила, що зміцнення патріотичних почуттів, героїко-патріотичного виховання, формування бойового, морально-психологічного духу, спонукання до фізичного вдосконалення громадянина-патріота, вироблення глибокого розуміння громадського обов'язку, готовності у будь-який час стати на захист України є пріорітетними напрямками національно-патріотичної роботи з учнівською молоддю.

На сайті

На сайті 117 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:9
За тиждень:307
За місяць:1616
Всього:215110

Кориснi посилання