Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Стан національно-патріотичного виховання дітей і молоді в навчальних закладах м. Миргорода протягом 2016-2017 навчального року

Фото 1. Перший урок ЗОШ 3Національно-патріотичне виховання, яке є складовою загального виховного процесу, займає особливе місце у плануванні роботи в даному напрямку в навчальних закладах м. Миргорода.
У 2016-2017 навчальному році заходи, спрямовані на формування національної самосвідомості, виховання любові до рідної землі, держави, народу, визнання духовної єдності населення всіх регіонів України, були різних рівнів: класні, гурткові, шкільні та загальноміські.

Учні шкіл Миргорода долучилися до святкування річниці незалежності України, взявши активну участь у Першому уроці (фото 1).
Гра "Сокіл" ("Джура") давно стала традиційною в нашому місті.
19 жовтня 2016 року відбувся І (міський) етап гри. Це були змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки та гра «Відун». 18 січня 2017 року проходив 2-ий тур гри – ватра "У колі друзів". У своїх творчо-мистецьких звітах рої перегорнули легендарні сторінки історії козацтва, співали патріотичні пісні та захоплювали глядачів запальними українськими танцями й веселили гуморесками. 4 та 5 травня 2017 року учасники гри змагалися у спритності, силі, витримці та швидкості, демонстрували своє знання першої долікарської допомоги, презентували стройові вміння (фото2). Переможець міського етапу рій "Соколята" (СШ №5) посів 2-е місце у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура") (фото 3).
У день народження Миргорода молодь зізналася в коханні рідному місту флеш-мобом (сюжет про флеш-моб можна переглянути за посиланням: http://myrgorod.pl.ua/news/fleshmob-my-ljubymo-myrgorod). Навчальні заклади презентували квіткові композиції «З днем народження, Миргород!» і стенди зі світлинами під назвою «Щаслива родина в єдиній сім’ї м. Миргород» (фото 4).
До Дня українського козацтва у приміщенні районної бібліотеки для дітей відбулося свято козацтва (фото 5). А напередодні свята 12 жовтня було проведено міські змагання з військово-прикладних видів спорту серед допризовної молоді міста (фото 6). За підсумками змагань у команди СШ №5 – 2 місце.
28 жовтня 2016 року біля монументу Скорботної матері відбувся мітинг-реквієм з нагоди 75–ї річниці масового розстрілу мирних громадян Миргорода. Миргородські діти, вихованці СЮТ та ЦЕВ до тематичного заходу власноруч виготовили іграшки «дітям-мученикам 1941-го року» (фото 7).
21 листопада у сквері Козацької слави відбувся мітинг та покладання квітів до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні. Серед учасників урочистого мітингу були представники учнівського самоврядування всіх шкіл міста. Вони урочисто підняли державний прапор та висловили своє бачення історичних подій сучасної України (фото 8).
7 грудня 2016 року в м. Полтаві відбувся обласний конкурс відеороликів, презентацій та буктрейлерів серед літературно обдарованих дітей, одним із завдань якого було сприяння національно-культурному відродженню України. Наші учні Мостова Вікторія із гімназії імені Т.Г. Шевченка та Горбовцова Інна із ЗОШ №1 імені Панаса Мирного представили свої особисті патріотичні вірші та посіли ІІ та ІІІ місця відповідно (посилання на відеороботи учнів: http://mirgorod-gorono.at.ua/news/vitannja_z_peremogoju/2016-12-09-676).
Яскравим патріотичним флеш-мобом привітали миргородців із Днем соборності України учні СШ №5 (посилання на відео флеш-мобу: http://mirgorod-gorono.at.ua/news/flesh_mob_do_dnja_sobornosti_mssh_5/2017-01-25-710).
Також школярі Миргородщини – постійні учасники мітингів до дня народження Т.Г. Шевченка (фото 9).
23 березня 2017 року на традиційному фестивалі «Таланти родин рідної землі» глядачі були зачаровані українськими піснями і танцями у виконанні творчих родин загальноосвітніх навчальних закладів (фото 10).
20 квітня в рамках обласної Спартакіади школярів стартував ІІ (міський) етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт», однією з цілей якого є відродження національних традицій, культурної спадщини українського народу. По-козацькому швидко та спритно учасники виконували завдання естафети, змагалися у знаннях з історії України та олімпійського руху за часи незалежності України.
26 квітня миргородці вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та схилили голови перед світлою пам’яттю героїв, що пожертвували собою заради нащадків. На заході у сквері Чорнобильської Слави слово тримали й учні загальноосвітніх навчальних закладів міста (фото 11).
Також у квітні пройшов міський заочний конкурс юних журналістів на кращу статтю до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні «Герої не вмирають!». Ми ще раз поглянули на Другу світову війну очима тих, хто був свідком жахливих подій, тих, хто подарував нам мир та спокій. Ми вшановуємо ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни; намагаємося залишити в пам'яті їхні спогади, щоб розуміти: війна забирає життя, і тільки любов життя продовжує (матеріали конкурсу можна переглянути за посиланням: http://mirgorod-gorono.at.ua/news/zakinchivsja_miskij_zaochnij_konkurs_junikh_zhurnalistiv/2017-
05-13-804).
Національно-патріотичне виховання починається ще в дошкільному навчальному закладі. Дітей залучають читати українську літературу, яка формує почуття патріотизму, знайомлять з цікавими українськими народними іграми, сторінками історії рідного краю.
Так, у ДНЗ №2 «Оленка» протягом 2016-2017 навчального року проведено безліч патріотичних заходів: педагогічна вітальня «Виховуємо юних патріотів нашої країни»; заходи до Дня вишиванки
(відеоматеріали за посиланням: http://dnz-olenka.poltava.ua/news/vishivanka_simvol_batkivshhini/2017-05-20-1737).
Діти групи "Соняшник" подорожували сторінками стародавньої книги, знайомилися з легендами про виникнення Києва, Києвської Русі, боротьбою наших предків з ворогами (фото 12).
Традиційними в ДНЗ №5 «Сонечко» є заходи патріотичного спрямування: «Козацькому роду нема переводу», «Змагання козачат», «Свято прапора». 23 серпня 2016 року в садочку була проведена тематична розвага «Україна – єдина країна». Вихованці старшої та середньої груп разом з вихователями підготували незабутнє свято, на якому прославляли нашу державу у віршах, оспівували її у піснях, змальовували чарівну красу України в танцях (фото 30).
У ДНЗ №7 «Яблунька» проведено розвагу «Посвята в козачата», вихователь Мазанка С.В. узагальнила свій досвід з питань громадянського виховання «Виховуємо юних патріотів».
У ДНЗ №10 «Веселка» працює гурток «Українська народна пісня». У старших групах «Лілія», «Мак» та в середній групі «Конвалія» провели заняття з пізнавального розвитку по ознайомленню з життям та творчістю українського народного поета Т.Г.Шевченка (матеріали заходу за посиланням: http://dnz10-veselka.ucoz.ua/news/khto_shevchenka_prochitav_toj_bagatshij_sercem_stav/2017-03-14-434). Справжній фестиваль вишиванок влаштували до Дня вишиванки діти середньої групи «Конвалія» під час музичної розваги «Чарівна краса вишиванки» (фотоматеріали можна переглянути за посиланням: http://dnz10-veselka.ucoz.ua/news/18_travnja_den_vishivanki/2017-05-24-461).
У ДНЗ №11 «Теремок» протягом 2016-2017 навчального року проведено низку патріотичних заходів і для дітей, і для педагогів. Один із таких – майстер-клас з виготовлення української ляльки-мотанки (фото 14). Діти постійно знайомляться на заняттях з українськими народними традиціями (фото 15). Вихованці садочка разом з педагогами та матусями привітали своїх найрідніших захисників з Днем захисника Вітчизни. Кожна вікова група подарувала найтепліші слова вдячності своїм татусям та підготувала для них фотогазету "Наші татусі".
У ДНЗ №12 функціонує етнографічна кімната українського побуту «Світлиця» та традиційними є народознавчі заходи. 17 листопада 2016 року в садочку відбулося музичне свято «Хай у серці кожної дитини живе любов до України». Також батьки, діти та вихователі долучилися до акції «Привітання захисників України зі святом», вони виготовили своїми руками сувеніри та обереги, намалювали листівки, які потім передали нашим захисникам (фото 16).
Вивчають історію рідного краю шкільні пошукові загони. Так, вихованці пошукового загону "Скіф" Станції юних туристів (керівник Кіріченко І.І.) займаються вивченням історії рідного краю вже багато років, а в березні цього року представляли Миргород у місті Полтаві на 34 обласному зльоті юних краєзнавців та активістів етнографічних музеїв при навчальних закладах (фото 17).
Також у школах Миргородщини проходять заходи до ювілеїв відомих українців. Наприклад, до 150-річчя з дня народження М.С. Грушевського у шкільній бібліотеці ЗОШ №1 імені Панаса Мирного відбулася година спілкування «Геній, якому судилася вічність». Учнями 10 класу ЗОШ №3 проведено тематичну лінійку, присвячену Пилипові Коновалу – канадцю українського походження, який був єдиним, хто став кавалером Хреста Вікторії за виявлену мужність та стійкість у боротьбі з ворогом у роки Першої світової війни.
Учні та педагоги НВК «Гелікон» взяли участь у Всеукраїнській акції «Вишивана моя Україна» до 25-ї річниці незалежності України (фото 18).
Часто у навчальних закладах відбуваються акції милосердя «Допомога воїнам АТО». Одна з таких акцій в ЗОШ №1 імені Панаса Мирного пройшла цього навчального року під гаслом «Зігрій солдата» (фото 19). Учні, батьки та педагоги ЗОШ №3 напередодні зими закупили їм через волонтерські організації хімічні грілки. Також учні передали захисникам малюнки, які нагадуватимуть про рідну домівку та вселятимуть віру в перемогу. Маскувальну сітку 20Х10 для захисників, які на сході протистоять агресору, сплели учні СШ №5. До чергової акції долучилися школярі, вчителі та батьки.
Гучно відзначили День Гідності і Свободи у СШ №5 (відеоматеріали проведеного заходу можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=nCEwQWmTI6g). У ЗОШ №9 імені Івана Андрійовича Зубковського був проведений захід під гаслом «Вільні творять майбутнє!».
Для дітей 8 – 9-х класів СШ №5 було проведено мовно-літературний марафон «Світ українського слова»; учні 10-11-х класів представили вірші про мову в супроводі відеопрезентацій.
У ЗОШ №1 імені Панаса Мирного було організовано і проведено тематичний тиждень «Моя Україна» під час якого відбувся інтелектуальний марафон «Моя держава – Україна».
До Дня Збройних Сил України з відчуттям глибокої вдячності учні та вчителі 1-ї школи підготували святковий концерт, під час якого вітали батьків учнів – військовослужбовців, учасників АТО (фото 21).
У ЗОШ №7 відсвяткували день народження Т.Г. Шевченка: детальніше – на https://www.youtube.com/watch?v=A5fu4H-HZo4.
На цікаву екскурсію рідним містом перетворився для учнів школи краєзнавчий квест «Рідний край вивчаю я – це історія моя», який було проведено на весняних канікулах в ЗОШ №9 імені Івана Андрійовича Зубковського (фото 22).
У позашкільних навчальних закладах роботі з національно-патріотичного виховання також приділяється велика увага. Вихованці гуртків знайомляться з українськими національними ремеслами, дізнаються про історично-культурні традиції свого народу, його духовну спадщину, звичаї та побут. Діти стають учасниками різноманітних виховних заходів: це і туристські естафети пам’яті, і спортивні змагання, і громадсько-патріотичні акції.
Наприклад, у лютому гурток ЦЕВ «Живе слово» (керівник В.Г.Чемара) провів цікавий виховний захід національно-патріотичного спрямування «Часопис «Україна – соборна держава» (фото 23).
Педагогами СЮТур 5 березня 2017 р. у с. Шахворостівка Миргородського району було організовано і проведено змагання з гірськолижного туризму, присвячені пам'яті відомого коваля Петра Федоряки, який загинув у зоні АТО (відеорепортаж з місця подій можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ErZGkiOIpT0).
На сайтах відділу освіти, навчальних закладів міста постійно висвітлюються проведені заходи.
Тож, підводячи підсумки щодо особливостей національно-патріотичного виховання у навчальних закладах м. Миргорода, варто звернути увагу ще й на те, що цей край має самобутню цікаву історію, славиться патріотами, які завжди були справжніми українцями, захищали інтереси своєї країни, боронили її від ворогів, розбудовували Україну, боролися за її незалежність. З Миргородщини – Василь Капніст, Панас Мирний, Іван Білик, Володимир Самійленко, Олесь Донченко, Яків Шутько, Анатолій Дімаров, Степан Руданський. У нашому неспокійному сьогоденні ми як ніколи раніше розуміємо, наскільки важливо бути справжніми патріотами своєї держави! Миргородці і зараз з честю і гідністю захищають цілісність і незалежність України. Є й ті, хто полетів у вирій вічності, поліг за свою країну у військових протистояннях на сході України, залишившись назавжди для нащадків прикладом мужності, нездоланності й безмежної любові до України. Це Максим Ошека, Микола Куценко, Дмитро Коряк, Сергій Никоненко, Олександр Тарасенко. Вони стали взірцями для наслідування для підростаючого покоління.

На сайті

На сайті 50 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:10
За тиждень:308
За місяць:1617
Всього:215111

Кориснi посилання