Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

У Полтаві почали навчати як протидіяти торгівлі людьми

pK1LBJ425JoПедагоги та психологи професійно-технічних навчальних закладів міста Полтави та області (м. Кременчук, м. Комсомольськ, м. Гадяч, с. Кобеляки)  взяли участь у тренінгу «Менторінгова підтримка юних тренерів за напрямком протидії торгівлі людьми».

Захід організували в рамках ініціативи «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ) Полтавської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування». Проект реалізують БО «Світло надії» спільно з Департаментом освіти та науки Полтавської ОДА  за  підтримки Міністерства міжнародних справ Канади і представництва в Україні Міжнародної Організації з Міграції в Україні.

 – Це проблема латентна і тіньова, оскільки не всі звертаються по допомогу. Починаючи із 2000 року, представництво в Україні Міжнародної Організації з Міграції  надало допомогу майже 12 тисячам осіб, 91% – стосувались трудової експлуатації. Із всіх осіб, яким ми надали допомогу, 47% – люди, які мають професійно-технічну освіту. При пошуку кращого заробітку, вони були необізнані із тими ризиками, які можуть їх чекати там, – наголосила Ірина Медловець, фахівець представництва в Україні Міжнародної організації з міграції.

За словами учасників заходу, вони і раніше усвідомлювали нагальність проблеми і спілкувалися на цю тему з учнями. Однак, про її масштабність та шляхи попередження знань не мали, тому з цікавістю сприймали як теоретичний, так і практичний матеріал та брали активну участь у роботі міні-груп. У рамках дискусій педагоги ділилися власними знаннями та досвідом, побоюваннями й складнощами, з якими стикаються у роботі з підлітками.

На зустрічі учасники отримали методичні матеріали, буклети, плакати, диски з документальним фільмом «Життя на продаж».

Загалом ініціатива  реалізуватиметься в три  етапи. Наступним буде навчання 100 учнів ПТНЗ Полтавської області за напрямком «Безпечне працевлаштування та протидія торгівлі людьми».

Далі відберуть по чотири учні від кожного ПТНЗ, які пройдуть навчання на поглиблених тренінгах юних тренерів  на  тему: «Протидія торгівлі людьми та опанування методики «рівний рівному».Основну увагу на тренінгах буде присвячено матеріалам стосовно  форм торгівлі людьми, небезпек при виїзді закордон, основ безпечної міграції та працевлаштування.

– Роль педагогів і психологів полягає в тому, що вони будуть координувати процес: допомагати, підказувати, а безпосередньо навчання на місцях проводитимуть саме учні. Обрали методику «рівний-рівному», бо рівень довіри однолітків між собою є набагато вищим, ніж рівень авторитету і довіри між педагогом і учнем, – зазначила фахівець БО «Світло надії» Ольга Гришко. 

Після того, як учні пройдуть тренінг для тренерів, завершальним етапом стане проведення  інформаційно-просвітницьких заходів різних форм для однолітків.

– У результаті  ми хочемо знизити до нуля кількість випадків постраждалих від торгівлі людьми, а в довгостроковій перспективі – сприяти поширенню практики у всіх навчальних закладах Полтавської області, – наголосила Ольга Гришко.

На сайті

На сайті 94 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:123
За тиждень:309
За місяць:3031
Всього:208625

Кориснi посилання