Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

У Полтаві підбили підсумки роботи освітньої галузі області у минулому році та накреслили основні завдання на 2013 рік

20 лютого 2013 року у приміщенні обласного Центру естетичного виховання учнівської молоді відбулося розширене засідання підсумкової колегії Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації з питання «Про підсумки роботи освітньої галузі у 2012 році та основні завдання на 2013 рік». У роботі засідання взяли участь начальники відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міськвиконкомів, завідувачі районних і міських методкабінетів, директори науково-методичних центрів, голови районних і міських комітетів профспілок, керівники ВНЗ, ЗНЗ, ПТНЗ і ДНЗ області, директори інтернатних і позашкільних закладів області, представники Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації.

DSC 0812

Перед початком роботи колегії у фойє працювала виставка-продаж навчально-методичної літератури.

Елемент нешаблонності у перебіг засідання вніс перегляд двох відеофільмів, один з яких розповідав про підсумки роботи всіх ланок загальної середньої освіти області за 2012 р., а другий висвітлив діяльність і здобутки професійно-технічних навчальних закладів Полтавщини.

З доповіддю про підсумки роботи освітян області у минулому році та основні завдання на 2013 рік виступила в. о. начальника ДОН, начальник Управління загальної середньої професійно-технічної освіти та фінансово-господарської роботи Галина Богданівна Власюк. У виступі відзначено, що протягом минулого року відбулося 6 засідань колегії, на яких розглядали низку важливих питань, найактуальнішими з яких були підвищення якості освіти, дотримання вимог законодавства щодо впровадження нових Державних стандартів початкової школи, реформування інтернатних закладів, проведення літнього оздоровлення і відпочинку дітей, ліцензування закладів профтехосвіти тощо.

Співдоповідь ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського Віталія Володимировича Зелюка стосувалася здобутків у навчально-методичній діяльності очолюваного ним закладу у 2012 році та перспектив галузі. Звітуючи про успіхи, промовець відзначив виставкову, видавничу
та інноваційну діяльність, підвищення комп’ютерної грамотності освітян області, майстер-класи, дослідницьку стратегію організації навчання на курсах підвищення кваліфікації, а також представив новітню розробку «Перезавантаження методичної системи області і ПОІППО», ключовими моментами якої є розвиток використання інформаційно-комунікативних технологій, дотримання вимог стандартів якості освіти та інноваційний розвиток освіти на основі стратегічного мислення і дослідницького навчання.

DSC 0820

Співдоповідь директора Полтавського обласного навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Марії Іванівни Головач було присвячено окремим напрацюванням, актуальним проблемам і перспективам діяльності ПТНЗ. Ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир ОлександровичОнищенко зупинився на досягненнях у роботі з обдарованою молоддю та відзначив необхідність спрощення доступу до вищої освіти через систему дистанційного навчання засобами Інтернет. Заступник голови облдержадміністрації Олександр Миколайович Коваль у своєму виступі підкреслив, що якісна дошкільна освіта з 5-річного віку – це сильний старт для дітей, тому обласна влада продовжує приділяти першорядну увагу розвитку дошкільних закладів, зокрема, відновленню та відкриттю дитячих садочків, що дає змогу охопити їхньою мережею усіх дітей цього віку. У виступі начальника відділу освіти Глобинської РДА Тетяни Леонідівни Хлонь ішлося про стан модернізації навчально-виховної галузі району. Директор полтавського Палацу дитячої та юнацької творчості Валентина Давидівна Дрозд, згадавши, що нинішній рік оголошено Роком дитячої творчості, говорила про здобутки вихованців закладу на всеукраїнському і міжнародному рівні, а також про кадрові скорочення і фінансові проблеми установи. Завідувач Червонозаводського ДНЗ „Теремок”, голова обласної асоціації працівників дошкільної освіти Олександр Володимирович Дроб’язко на прикладі очолюваного ним закладу показав, як співпраця з місцевими органами самоврядування допомагає долати матеріально-фінансові труднощі, з якими стикається дошкілля. У виступі завідувачки міського методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Ірини Володимирівни Козлової говорилося про модернізацію системи методичної роботи відповідно до вимог сучасної освіти та потреб педагогів. Голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту та туризму обласної ради, директор Кременчуцького педагогічного училища імені А. С. Макаренка Іван Васильович Гальченко висловив пропозицію щодо використання в організації такого роду засідань новітніх технічних досягнень, запропонувавши закупити для районних відділів освіти платформи для вебінарів і надалі проводити такі заходи у формі онлайн-конференцій.

На завершення обговорення порушених на засіданні питань слово взяв ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Іванович Степаненко, який звернув увагу присутніх на пекучі для нинішньої освіти кадрові проблеми та прокоментував упровадження нових Державних стандартів початкової і середньої освіти, зауваживши, що експериментальним майданчиком для них виступає Полтавський національний педагогічний університет.

Наприкінці засідання голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Григорій Іванович Шумейко вручив почесні дипломи кращим працівникам освіти області.

За підсумками роботи було одноголосно ухвалено рішення колегії щодо завдань, пропозицій та доручень, які прозвучали на засіданні.

Підготував С. І. Переломов

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:15
За тиждень:201
За місяць:2923
Всього:208517

Кориснi посилання