Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Підсумкова колегія Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

20 лютого відбулося розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, присвячене підведенню підсумків діяльності освітньої галузі у 2012 році та визначенню основних завдань на поточний рік.Kolegiya 1
Участь у роботі колегії взяли заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту та туризму обласної ради Іван Гальченко, голова ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Микола Степаненко, голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Григорій Шумейко, керівники органів освіти районів та міст області, завідуючі районними (міськими) методичними кабінетами, голови профспілкових комітетів, директори професійно-технічних, інтернатних, обласних позашкільних закладів, представники ЗМІ тощо.
Перед початком роботи присутні переглянули відеофільми про здобутки загальної середньої та професійно-технічної освіти області у 2012 році.

Відкрила засідання заступник директора Департаменту освіти і науки Галина Власюк, яка у своїй доповіді детально охарактеризувала найголовніші події, що суттєво підвищили якість освіти області минулого року та зупинилася на проблемах і основних завдання, передбачених на 2013 рік. У виступі зазначено, що минулого року за підтримки обласної державної адміністрації, обласної ради була проведена надскладна і напружена праця на шляху реформ, ініційованих Президентом України Віктором Януковичем у освітній галузі, що визначено Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програма економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
Kolegiya 2Олександр Коваль під час виступу наголосив, що пріоритетом галузі є дошкільна освіта, розвиток якої в області залишається на високому рівні, зокрема в частині відновлення та відкриття дитячих садочків, що дає змогу охопити дошкільною освітою усіх дітей цього віку. Цьому сприяє злагоджена робота між освітою, місцевими органами влади та спонсорами. Але залишається ряд ще невирішених проблем, а це, передусім, черги до дитячих закладів, що ще залишилися у містах Полтаві, Кременчуці, Лубнах. Особливої уваги, за словами Олександра Миколайовича, потребує питання оптимізації мережі шкіл у районах області, бо - «це процес надскладний, що вимагає діалогу місцевих органів влади з громадою», адже на «першому плані залишається якість навчання».
Ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко зауважив про досягнення галузі у напрямку роботи з обдарованою молоддю, зокрема здобутті учнями та студентами навчальних закладів області призових місць на Всеукраїнських та міжнародних олімпіадах. Повідомив про основні питання вищої школи, на які заслуховувалися на засіданні ради ректорів Харківського, Полтавського та Сумського регіонів під час обговорення проекту Закону України «Про вищу освіту».
Зупинився на актуальних для сьогоденної освіти кадрових проблемах ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Микола Степаненко, який також прокоментував упровадження нових Державних стандартів початкової та середньої освіти, зауваживши, що експериментальним майданчиком для них виступає Полтавського національного педагогічний університет.
Ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк, директор Полтавського обласного навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Марія Головач, начальник відділу освіти, сім’ї та молоді Глобинської райдержадміністрації, депутат обласної ради Тетяна Хлонь, директор Полтавського Палацу дитячої та юнацької творчості Валентина Дрозд, завідувач Полтавським міським методичним кабінетом управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Ірина Козлова, завідувач Червонозаводським дошкільним навчальним закладом „Теремок” Лохвицького району, голова обласної асоціації працівників дошкільної освіти Олександр Дроб’язко, проінформували учасників засідання про окремі напрацювання, актуальні проблеми та перспективи діяльності у цьому році.
Голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту та туризму обласної ради Іван Гальченко звернув увагу на застосування в управлінській роботі новітніх інтернет-технологій, зокрема веб-платформ, он-лайн конференцій тощо.
Ці та інші стратегічні завдання, пропозиції та доручення відображені у рішенні колегії, що було ухвалено одноголосно.
Kolegiya 3

На сайті

На сайті 93 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:123
За тиждень:309
За місяць:3031
Всього:208625

Кориснi посилання