Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

На Полтавщині будуть створені методично-консультаційні центри з впровадження освітньої реформи

 14 січня 2018 року відбувся «круглий стіл» «Впровадження реформи освіти. Регіональні особливості. Дорожня карта». Модератором заходу була директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко.

Захід відбувся в рамках реалізації міжнародного проекту «Підтримка децентралізації в Україні» за результатами ознайомлення з системою освіти Республіки Польща.


 Участь у «круглому столі» взяли представники Департаменту освіти і науки, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, голови об’єднаних територіальних громад області, директори закладів освіти. Приїхали поділитися досвідом із колегами директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова та начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької об’єднаної територіальної громади Хмельницької області Володимир Колісник. У Хмельницькій і Запорізькій областях проект стартував раніше.
Під час засідання експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сеїтосманов розповів про напрацювання для підтримки громад у створенні ефективного управління освітою.
– Галузь освіти – найбільш чутлива, бо зачіпає інтереси учнів, батьків, вчителів. У кожній громаді до 35 відсотків населення залучено до вирішення питань, пов’язаних з освітньою галуззю. Розраховуємо, що принаймні вісім областей, серед яких і Полтавська, створять активну консультативно-тренінгову мережу. Офіси U-LEAD допомагатимуть їм в інституційному, організаційному розвитку. Й таким чином не треба буде їздити до Києва й шукати відповіді на запитання, які виникають у зв’язку з реформою, – розповів Айдер Сеїтосманов.
– Наша мета – підвищити інтерес молоді до навчання та забезпечити якісні послуги як у сільських, так і в міських школах. Діти повинні хотіти відвідувати заклади освіти та здобувати знання. Для цього плануємо обладнати кабінети та лабораторії сучасною матеріально-технічною базою, побудувати спортивні майданчики тощо, – повідомила директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко. – Нова українська школа – це не лише гарна зовні та зсередини будівля, це прогресуючий навчальний заклад. Тому в учителів має бути інший підхід до навчання дітей, викладання предметів. Ми повинні перейти до педагогіки партнерства, тобто спілкування, взаємодії та співпраці між учителем, учнем і батьками. Учитель має стати, перш за все, другом, а родину треба залучати до побудови освітньої траєкторії дитини.
З 28 вресня 2017 року вступив у силу Закон України «Про освіту», відповідно до якого всі заклади освіти Полтавщини оприлюднили свою фінансово-господарську діяльність. Тобто всі охочі можуть бачити, скільки коштів вкладається в розвиток  освітньої галузі.
– З метою підвищення якості надання освітніх послуг у закладах освіти Полтавської області, наступним кроком має стати  відкриття методично-консультаційних центрів для підтримки впровадження освітньої реформи. Перші – заплановано створити на територіях Омельницької, Пришибської, Засульської, Семенівської, Ланнівської, Михайлівської, Шишацької та Білоцерківської об’єднаних територіальних громад. Координуватиме їх роботу Департамент освіти та науки Полтавської облдержадміністрації, – зазначила Олена Харченко.
Центри надаватимуть методично-консультаційну допомогу щодо: створення єдиного освітньо-культурно-спортивного простору; розвитку опорних шкіл; створення та наповнення освітнього середовища в умовах упровадження Нової Української Школи; організації роботи методичних кабінетів (центрів) тощо.
Розпочати роботу першого методично-консультаційного центру заплановано орієнтовно у лютому 2018 року на території Омельницької об’єднаної територіальної громади.

 

 

 

На сайті

На сайті 57 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:51
За тиждень:243
За місяць:1552
Всього:215046

Кориснi посилання