Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Публічна інформація

Відбулось засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

IMG 20171227 10030527 грудня 2017 року під головуванням директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Харченко Олени Вікторівни відбулось засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на якому розглядались питання розвитку освітньої галузі відповідно до плану роботи колегії на 2017 рік, зокрема.

Про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти області відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту»;
Про рівень навчальних досягнень учнів з предметів професійно-технічного напрямку у Міжрегіональному Центрі професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців та ПТУ № 46 с. Лазірки Оржицького району;
Про результати діяльності відділу внутрішнього аудиту комунальної установи «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської обласної ради за 2017 рік.
Про стан кадрової роботи та виконання Закону України «Про запобігання корупції» у Департаменті освіти і науки у 2017 році.
По першому питанню порядку денного доповіла Тур Л.А. - методист ПОІППО імені М.В. Остроградського. Як зазначила у своєму виступі доповідач, у системі дошкільної освіти області за оперативними даними налічується 638 закладів, в яких виховується 50233 дітей, з них - 7727 осіб раннього та 42506 дошкільного віку.
З метою забезпечення потреб населення у здобутті дошкільної освіти, зменшення кількості дітей у чергах, перевантаженості їх у групах, проведена низка заходів, спрямованих на розширення мережі дитсадків та збільшення кількості нових груп. Порівняно з 2014 роком кількість закладів дошкільної освіти збільшена на 20 одиниць, місць у них - на 1035. Всього за поточний рік у області додатково створено 451 місце, а саме
- відкрито 3 заклади дошкільної освіти у с. Хорішки Козельщинського району, с. Демидівка Омельницькій ОТГ Кременчуцького району та с. Залізничне Ковалівської сільської ради Полтавського району ( 84 місця);
- реорганізовано та створено 16 НВК ( 137 місць);
- відкрито додатково 15 груп (210 місць) у функціонуючих освітніх закладах.
Проведена вищезазначена робота забезпечила порівняно з 2014 роком збільшення охоплення дітей віком від 1-го до 6 (7) років дошкільною освітою на 6,8 відсотків.
У пріоритеті роботи органів управління освітою - розвиток спеціальної освіти та формування інклюзивного середовища. У Полтавській області функціонує 102 спеціальні групи, де навчається і виховується 1581 дитина з різними нозологіями. На разі функціонує 21 заклад дошкільної освіти (24 групи), в яких виховується 34 дитини з особливостями психофізичного розвитку. З метою забезпечення соціально-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у поточному році введено 14 ставок асистента вихователя, що на 7 ставок більше, ніж у минулому.
У обговоренні даного питання взяли участь керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад, об’єднаних територіальних громад.
З другого питання порядку денного виступила Закапко Т.І. - заступник начальника управління - начальник відділу координації роботи вищих навчальних закладів, наукової діяльності та професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки, яка наголосила на необхідності кардинальних змін у мережі професійно-технічних навчальних закладів області, спрямованих на підвищення якості і конкурентоспроможності освіти. Зазначила, що розроблено Стратегію створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки, яка має урахувати всі фактори та конкретизувати шляхи реалізації концептуальних ідей та поглядів розвитку професійної (професійно-технічної) освіти, визначених Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, а також привести у відповідність до вимог сучасного ринку праці мережу існуючих навчальних закладів. З цією метою відповідно до рішення колегії пропонується до Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол приєднання професійно-технічного училища № 46 с. Лазірки Оржицького району та Лубенського професійного ліцею, де на разі навчається 130 учнів. Новостворений навчальний заклад буде спроможний забезпечити потребу у робітничих кадрах Хорольського, Лубенського та Оржицького районів. Головним завданням педагогічних колективів навчальних закладів залишається надання якісних освітніх послуг.
За підсумками розгляду питань прийняті відповідні рішення колегії.
Колегія схвалила план роботи Департаменту освіти і науки на 2018 рік, а також розглянула ряд питань у порядку контролю.
Підбиваючи підсумки засідання колегії, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, голова колегії Харченко О.В. наголосила щодо необхідності впровадження реформ, формування нового освітнього простору, центром якого має стати опорна школа, та створення умов для надання якісних освітніх послуг дітям.

 

 

На сайті

На сайті 38 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:0
За тиждень:192
За місяць:1501
Всього:214995

Кориснi посилання