Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Літо - 2015

Рисунок1З метою належної організації оздоровчої кампанії 2015 року Департаментом освіти і науки було видано наказ від 12 травня 2015 року № 201 «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році» а також сформовано мережу закладів оздоровлення та відпочинку.20 травня 2015 року Департамент освіти і науки провів інформаційно-роз’яснювальне заняття для керівників та працівників структурних підрозділів райдержадміністрацій і міськвиконкомів щодо оздоровлення та відпочинку дітей у закладах освіти.
На період літнього оздоровлення 2015 року було заплановано роботу 773 закладів відпочинку при загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області, якими планувалося охопити 30 494 дитини.
Загалом, за оперативними даними з місць, станом на 4 червня 2015 року при загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області уже почали функціонувати 760 закладів відпочинку, якими охоплено 30 217 дітей.
При навчальних закладах області організовано роботу 694 таборів з денним перебуванням, якими охоплено оздоровчими послугами 28 282 дитини. Таким чином вони залишаються основною формою відпочинку для учнівської молоді.
Крім того, вже діє 63 табори праці і відпочинку, якими охоплено 1578 старшокласників.
Рисунок7Також, сьогодні 379 дітей відпочивають у 3 наметових містечках, які діють у Козельщинському, Котелевському та Семенівському районах. У липні-серпні 2015 року заплановано роботу ще 5 наметових містечок у Диканському, Карлівському та Шишацькому районах.
Для  проведення літнього оздоровлення та відпочинкових заходів у закладах освіти області виділено 8 млн. 374 тис. грн. з місцевих бюджетів. Додатково на оздоровлення та відпочинок залучено 1 млн. 396 тис. грн. – спонсорських коштів та 2 млн. 386 тис. грн. становить батьківська доплата.
Освіта області щорічно опікується оздоровленням дітей, що належать до категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування. Так, вже оздоровлюються 127 дітей цієї категорії, які навчаються в інтернатних закладах. Всього планується забезпечити різними формами відпочинку протягом 3-х літніх місяців 176 дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування. На їх оздоровлення з обласного бюджету протягом літнього періоду заплановано виділити 1 млн. 878 тис. грн.  
215 переможців всеукраїнських, обласних, районних, міських етапів конкурсів та змагань оздоровлюються у дитячо-юнацькому оздоровчому таборі «Еколог», що діє на базі Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Ерудит», що діє на базі Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка. Всього протягом літа заплановано оздоровити 740 учнів цієї категорії.
На здешевлення путівки табору «Ерудит» було додатково виділено 252 тис. грн. з обласного бюджету.
Рисунок2Оздоровлення та відпочинок учнів-сиріт та учнів позбавлених батьківського піклування, які навчаються у професійно-технічних навчальних закладах області у позашкільних таборах розпочнеться на початку липня 2015 року. На це з обласного бюджету передбачено виділити 76,4 тис. грн.
Також, цього літа продовжується робота по організації активних  форм дозвілля, зокрема походів та екскурсій, якими буде охоплено 53 093 дитини.  
Особливістю оздоровлення відпочинкового сезону 2015 року стало запровадження функціонування тритижневих літніх мовних таборів на базі  загальних середніх навчальних закладів.
На сьогодні в області діють 132 мовні табори, до яких залучено 3824 учнів. Найбільше таких таборів м. Полтава, Гадяцькому та Миргородському районах, найменше у Лубенському та Козельщинському.
Також, до роботи у мовних таборах залучено 22 студенти-волонтери із Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
Залучені до літнього відпочинку і позашкільні навчальні заклади області. Так, з 15 червня по 3 липня 2015 року на базі Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді діятиме профільний табір з денним перебуванням «Юний технік». У ньому перебуватиме 30 дітей. Вихованці працюватимуть у гуртках, відвідуватимуть басейн «Спартак» м. Полтава, здійснюватимуть екскурсії до музеїв.
З 26 червня по 14 липня Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр організовує польову екологічну практику для 60 дітей-слухачів очно-заочної біологічної школи на території Бутової гори Шишацького району. Діти житимуть у наметовому містечку. Спеціально для них заплановані екскурсії екологічного напрямку.
Протягом літа 2015 року 380 дітей будуть залучені до походів та екскурсій по районам Полтавської області, які організовує Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства
Також, Департамент освіти і науки весь час тримає на контролі заходи щодо оздоровлення у закладах, що належать до сфери діяльності обласної освіти.
Повна вартість путівки до цих таборів на одну зміну в середньому складає 3,2 тис. грн.
Рисунок3При цьому, путівки до закладів оздоровлення та відпочинку «Миргородський», «Еколог», та «Ерудит» наразі повністю реалізовані. Вільні місця є у ДОЦ «Маяк» та ДОТ «Горизонт». Слід зазначити, у ДОЦ «Маяк», є можливість замовляти путівки як на 21 день оздоровлення, так і на 14 – 18 днів відпочинку, за меншою вартістю.
Кожен із таборів має свої особливості. Так, цього року, у таборі «Ерудит» створено літній театр на 100 місць, у закладах оздоровлення «Еколог» та «Миргородський» виконаного ремонт кімнат готельного типу, «Горизонт» придбав нові ліжка й ліжкові тумбочки.
Усі позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, що належать до сфери діяльності обласної освіти були прийняті до роботи обласною державною комісією, до складу якої увійшли представники Департаменту освіти і науки.
25 травня  2015 року нею підписано акт прийому до роботи Полтавського обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк», 26 травня – Обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог», 28 травня – дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Ерудит» та дитячого оздоровчого табору «Горизонт», 5 червня – прийнято дитячий оздоровчий центр санаторного типу «Миргородський».
Відповідно до рішення комісії, літнє оздоровлення дітей офіційно розпочалось з 30 травня 2015 року. Так, на першу зміну до табору Еколог заїхало 135 дітей, у дитячому оздоровчому центрі «Маяк» відпочиває 100 осіб, а у таборі «Горизонт» – 158 дітей.
З 9 червня почне працювати Дитячий оздоровчий центр «Миргородський» та дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Ерудит» Кременчуцького педагогічного коледжу   імені А.С. Макаренка, які за першу зміну оздоровлять 289 дітей.
Таким чином, під час першої зміни у закладах оздоровлення та відпочинку перебуватиме 682 дитини. Всього протягом літа у цих таборах планує відпочити майже 3 тисячі дітей.
Отже, літній оздоровчий період 2015 року розпочався вчасно та організовано.

Статистичні матеріали щодо оздоровлення в 2015 році | Переглянути on-line

На сайті

На сайті 45 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:20
За тиждень:945
За місяць:2681
Всього:208275

Кориснi посилання