Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Об’єднані територіальні громади Полтавщини долучилися до єдиного освітньо-культурно-спортивного простору

4etJGiwrtw416 листопада 2016 року директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко взяла участь у СТРАТЕГІЧНІЙ СЕСІЇ «Планування єдиних освітньо-культурно-спортивних просторів у об'єднаних громадах. Нові підходи та практики через діалог».

Захід організовано у рамках впровадження реформи децентралізації в освіті і має на меті презентацію учасниками комплексного підходу щодо планування та розвитку громад у сферах освіти, культури та спорту.
Організаторами заходу стали Координатор проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Учасниками СТРАТЕГІЧНОЇ СЕСІЇ «Планування єдиних освітньо-культурно-спортивних просторів у об'єднаних громадах. Нові підходи та практики через діалог» стали представники об'єднаних територіальних громад з усіх регіонів України (представники облдержадміністрацій, голови громад та керівники відділів освіти громад), представники Міністерства освіти та науки України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства культури України, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, вітчизняні та міжнародні експерти у сфері освіти, культури та децентралізації влади.
У рамках заходу презентовано низку раціональних європейських підходів до організації в громадах єдиних освітньо-культурно-спортивних просторів, розглянуто та обговорено перші існуючі в Україні спроби реалізувати подібний підхід.
Важливо те, що учасники мали змогу разом із колегами з інших областей на практиці розробити моделі єдиних освітньо-культурно-спортивних просторів на прикладі кейсів реальних громад та сформувати проектні портфелі інфраструктурних проектів, що мають забезпечити роботу даних просторів. Також обговорено питання покращення стандартів надання освітніх, культурних, дозвільних послуг для населення та спроможності громад утримувати об'єкти інфраструктури.
Полтавська делегація опрацювала можливі шляхи побудови нового єдиного освітньо-культурно-спортивного простору, до складу якого, крім освіти, увійдуть культура, спорт, медицина, а також ЦНАП, у складі групи 5: СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ «Єдиний освітньо-культурний простір в об'єднаних громадах. Нові підходи та практики через діалог» спільно з Кіровоградською та Харківською областями. Як приклад практичне моделювання такого освітньо-культурного простору розроблялося для Омельницької об’єднаної територіальної громади Полтавської області і було основним завданням групи.

На сайті

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:17
За тиждень:17
За місяць:2267
Всього:212164

Кориснi посилання