Головне меню

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА

ВАЖЛИВО

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей обговорив з керівниками об′єднаних територіальних громад Полтавщини перспективи розвитку сучасного освітнього простору

 mainУ лютому 2018 року Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації  провів ІІ розширене засідання навчально-консультативної робочої групи «Координаційна рада з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів», затвердженої розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 30.11.2017 № 838, на тему: «Полтавська платформа інноваційних практик створення сучасного освітнього середовища в ОТГ». На захід було запрошено заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея.


У засіданні взяли участь голови, заступники голів, керівники відділів освіти та представники педагогічних колективів закладів освіти об’єднаних територіальних громад області. Захід відкрили: заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло, директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Олена Харченко, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сеїтосманов, виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад Валентина Полтавець, голова Кременчуцької районної ради Андрій Дрофа, голова Кременчуцької районної державної адміністрації Андрій Безкоровайний, депутат Полтавської обласної ради, голова профспілкового комітету ПАТ «Укртатнафта» Василь Хоменко, голова Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади Олександра Шеремєтьєва та голова Пришибської об’єднаної територіальної громади Валентина Городянко.
Учасники координаційної ради із напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів» зібралися вже вдруге. Минулого місяця їх гостинно приймали в Піщанській ОТГ, цього разу – в Омельницькій та Пришибській.
– Ініціатива голови Полтавської ОДА щодо створення координаційних рад з підтримки та розвитку ОТГ Полтавщини із різних напрямків повністю себе оправдовує. Зустрічі з представниками громад з метою обговорення проблемних  питань та обміну досвідом сприяють ефективній реалізації освітньої реформи у Полтавській області, – наголосила директор Департаменту освіти та науки Олена Харченко.
Під час відкриття засідання заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей розповів про концепцію цифрової освіти в школах, над якою сьогодні працює Міністерство:
– В бюджеті на 2018 рік закладено 40 мільйонів гривень на електронні підручники. Ще 54,6 мільйона виділено на створення електронної платформи, де міститимуться навчальні матеріали, дистанційні курси, тобто все, з чого вчителі можуть конструювати уроки.
Перші версії мають з’явитися протягом року. Навчання за електронним підручником спочатку відбуватиметься в тестовому режимі. Сьогодні вибір паперових підручників значно більший, ніж електронних. Тож деякий час електронний варіант навчання буде допоміжним, але в майбутньому має стати альтернативою, яка зробить навчання цікавішим і полегшить сприйняття матеріалу.
– Щоб електронний підручник був функціональним, діти повинні мати планшети, а у закладах освіти має бути доступ до мережі Інтернет. І в майбутньому ми плануємо, що школа матиме вибір: навчатися за електронними чи за паперовими підручниками. Можливо, оголосимо конкурс для шкіл, які мають такі умови, і пізніше порівняємо результати, – наголосив заступник Міністра.
Першочергово це будуть перші, п’яті й десяті класи, для яких зараз друкуються підручники. Зокрема, для молодшої школи – «Мистецтво» і «Я досліджую світ», для п’ятикласників – «Історія України». Предмети для десятих класів ще обговорюватимуться.
Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло зазначив, що зустріч була ефективною. Голови ОТГ мусять розбиратися у питяннях медицини, соціального захисту, безпеки, але перш за все – освіти. Адже без неї – існування будь-якої адміністративно-територіальної одиниці є неможливим.
На Полтавщині освітня реформа вже впроваджується. Чотири класи в області працюють за новою програмою. На наступний навчальний рік змінять решту. Але спершу треба навчити вчителів.
– Основне – змінити свідомість. Якщо подумки ти в майбутньому, то й робиш правильні кроки. Якщо ж весь час озираєшся і розповідаєш, як раніше було гарно, а зараз погано, нічого не зміниш. Час зробити крок уперед заради наших дітей, – наголосив Олег Пругло.
Після спілкування із заступником Міністра освіти і науки, учасники заходу працювали у трьох секціях.
Перша проходила для голів об’єднаних територіальних громад на базі Омельницького ліцею Омельницької сільської ради. Присутні говорили про необхідність створити сучасне освітнє середовище у кожній громаді та школі, осучаснити матеріально-технічну базу, оновити кабінети та лабораторії, змінити підхід до навчання.
Друга сесія відбулась у формі семінару-практикуму у Пришибському центрі культури і дозвілля Пришибської ОТГ для заступників голів та керівників відділів освіти об’єднаних територіальних громад. Учасники мали можливість обмінялися досвідом щодо інноваційних підходів до удосконалення механізму реалізації освітніх завдань, обговорили проблемні питання розвитку позашкільної освіти в умовах децентралізації та участі у міжнародних проектах.
На третій сесії педагоги та психологи закладів освіти об’єднаних територіальних громад дізналися про особливості забезпечення інклюзивної освіти в умовах Нової української школи та необхідності створення інклюзивно-ресурсних центрів.
За підсумками всіх трьох секцій учасники засідання прийняли резолюцію та визначили, що впровадження реформи освіти в ОТГ має стати приорітетним. Тож можна з впевненістю сказати – 1 вересня 2018 року першокласники підуть до Нової Української Школи, як це передбачено законодавством. 

 

 

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Статистика сайту

Сьогодні:96
За тиждень:488
За місяць:1797
Всього:215291

Кориснi посилання